Utrzymanie czystości w zakładach opieki zdrowotnej

Utrzymanie czystości, szczególnie w zakładach opieki zdrowotnej stanowi nie lada wyzwanie dla każdej jednostki. Przed personelem odpowiedzialnym za sprzątanie w szpitalach staje szereg trudności, które nie ułatwiają działań. Trzeba mieć na uwadze, że wiele części budynków będzie mieć ograniczony dostęp, istnieje konieczność precyzyjnego przeprowadzania procesów dezynfekcji i wielu innych czasochłonnych działań. Nie ma możliwości zastosowania „domowych” technik i środków chemicznych.

 

Wychodząc naprzeciw takim trudnościom, proponujemy wspólne poszukiwanie najlepszych dla Was rozwiązań.

Możemy pomóc dobrać właściwe rozwiązania techniczne dostosowane do potrzeb szpitali, przychodni, a także zakładów produkcyjnych.

 

Zapraszamy serdecznie do współpracy w tym zakresie.

Możemy zrobić dla Was audyt, podczas którego zostaną szczegółowo zbadane potrzeby i oczekiwania. Przygotujemy odpowiednią propozycję sprzętu i środków do utrzymania czystości. Wykonamy testy środków chemicznych, aby wspólnie wybrać najwłaściwsze.

Szczególnie zachęcamy do pochylenia się nad urządzeniami i maszynami, które ułatwiają sprzątanie. W zależności od Państwa potrzeb, możemy zaproponować bardzo skuteczne i jednocześnie niedrogie zestawy do ręcznego doczyszczania z wymiennymi padami.

zestaw do ręcznego doczyszczania pady ręczne


Dużą popularnością cieszą się także małe szorowarki. Dzięki nim można znacząco podnieść jakość wykonywanych prac i jednocześnie skrócić czas przeznaczony na sprzątanie.


szorowarka jednotarczowa

Dla większych jednostek, które funkcjonują całodobowo, przygotowaliśmy jeszcze inne rozwiązania, w których -obok skuteczności- znaczenie ma szereg innych czynników, takich jak bezpieczeństwo – zarówno Pracownika jak i osób, które mogą znajdować się w zasięgu prac porządkowych.
Szczególne potrzeby w tym zakresie pojawiają się w szpitalach. Trudność z utrzymaniem czystości wynika z wielu czynników: całodobowe funkcjonowanie, duży ruch na ciągach pieszych, personel medyczny przewożący Pacjentów na łóżkach, wózkach inwalidzkich, a także nieprzewidziane akcje ratunkowe. Warto również wspomnieć o konieczności używania środków czystości o specjalnym przeznaczeniu.

Mając na uwadze te i inne czynniki proponujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie utrzymania czystości w służbie zdrowia.

 

Jedno z nich można od niedawna zobaczyć w szpitalu w Busku-Zdroju.
Po dokonaniu szczegółowej analizy potrzeb zorganizowaliśmy pokaz zestawu niezbędnych sprzętów do utrzymania czystości dla szpitala.
Zaproponowaliśmy kilka różnych zestawów maszyn, akcesoriów i chemii  profesjonalnej.
Dzięki pokazowi, próbnych pracach na powierzchniach szpitalnych w normalnym dniu pracy, udało nam się wspólnie wybrać najwłaściwsze rozwiązanie.

 

Szpital pracuje na maszynie samojezdnej, dostosowanej do możliwości pracy dla Osoby Niepełnosprawnej. Dzięki odpowiednim środkom, można używać maszyny do sprzątania codziennego, a także do doczyszczania: gresu, lastriko, wykładzin PCV i wielu innych. Maszyna sama dozuje koncentrat środka czystości i miesza go z wodą. Praca odbywa się za pomocą szczotek szorujących lub –zamiennie-padów. Maszyna zostawia podłogi doczyszczone i natychmiast suche, ponieważ tuż za elementem szorującym znajduje się część odpowiedzialna za precyzyjne zbieranie wody z podłogi.

maszyna samojezdna sc2000